Jesień w Beskidach? Spędź ją w Wiśle

B

eskidy w większości są górami, po których wędruje się łatwo. Dodatkowo szlaki są niezwykle malownicze - co rusz przed oczyma miłośników górskich pejzaży roztacza się zachwycający widok. A jesień to najlepszy czas na to, by Beskidy eksplorować i cieszyć się ślicznymi krajobrazami. Beskidzie trasy nabierają wtedy ciepłych barw, dzień jest jeszcze wystarczająco długi, a wysokie temperatury nie przeszkadzają w zdobywaniu górskich szczytów. Przedstawiamy kilka pomysłów na jesienny weekend w Wiśle – jednym z kurortów Beskidu Śląskiego.

Podczas jesiennego weekendu w górach warto wybrać się na Główny Szlak Beskidzki imienia K. Sosnowskiego, który wiedzie przez najwyższe szczyty górskie otaczające miasto. Wiślański odcinek tej trasy prowadzi od Wielkiej Czantorii przez Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop, Baranią Górę aż do Magurki Wiślańskiej. Po drodze zobaczymy wiele malowniczych widoków i urokliwych miejsc. Pokonanie całości szlaku wiąże się z ok. 9-godzinnym wędrowaniem, dlatego warto podzielić sobie tę trasę na kilka mniejszych wypraw i przechodzić ją etapami.

Innym ciekawym pomysłem, by cieszyć się jesienią w Beskidach jest wycieczka na Baranią Górę (1220 m n.p.m.) i Polanę Przysłop. Wejście na szczyt zajmie nam około 2,5 godziny. Po drodze zobaczymy potok Białej Wisełki oraz słynne Kaskady Rodła, zwane także Kaskadami Białej Wisełki. Przy tym wodospadzie można zrobić przyjemny postój. Wędrując dalej dotrzemy do rezerwatu przyrody Barania Góra im. K. Buzka. Chroni się tu naturalne obszary leśne porastające Baranią Górę – tutaj swój początek bierze rzeka Wisła. Na szczycie Baraniej Góry stoi 15-metrowa wieża widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama. Zobaczymy stąd okoliczne beskidzkie wierzchołki, w tym Skrzyczne i Beskid Żywiecki, a przy dobrej pogodzie nawet Tatry. Jest to jeden z piękniejszych punktów widokowych w Beskidzie Śląskim.

Wisła jest także świetną bazą wypadową na wycieczki rowerowe. Są tu doskonałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej zarówno przez początkujących miłośników dwóch kółek, jak i bardziej doświadczonych kolarzy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto leży także na trasie słynnej zielonej trasy rowerowej Central European Greenways prowadzącej z Krakowa do Wiednia.

Jesienią w górach można delektować się ciszą i spokojem, sprzyjającymi wyciszeniu i prawdziwemu odpoczynkowi. Dobrym pomysłem na weekend jest pobyt w spa. W Aries Hotel & SPA Wisła bliskość przyrody i kameralna atmosfera obiektu sprzyjają odprężeniu i oderwaniu się od codzienności. Co powiecie na masaż „Siła z gór”? Jest to niezwykle aromatyczny i pobudzający zabieg, wykonywany na bazie odżywczego masła Shea. Działa rozluźniająco, pobudza krążenie krwi i przynosi ulgę przy napięciach mięśniowych. Relaks gwarantowany!

Jeśli planujemy weekend we dwoje warto wybrać pakiet romantyczny. Aries Hotel & SPA Wisła przywita zakochanych słodką niespodzianką w pokoju. Niezwykłych doznań kulinarnych dostarczy specjalnie skomponowana dla pary uroczysta 4-daniowa kolacja z butelką dobrego wina. Dopełnieniem ekscytujących wrażeń będzie wizyta w strefie piękna i masaż relaksacyjny ciała dla dwojga.

Wybierając się do Wisły na weekend z dziećmi warto odwiedzić atrakcje związane z Adamem Małyszem, słynnym skoczkiem narciarskim. Dla najmłodszych ciekawą przygodą będzie wejście na skocznię w Wiśle Malince oraz odwiedzenie Galerii Sportowych Trofeów Adama Małysza. Zwieńczeniem wycieczki śladami Orła z Wisły może być obejrzenie figury skoczka wyrzeźbionej z 330-kilogramowego bloku białej czekolady. Zobaczymy ją w Domu Zdrojowym.

Jesień to świetny czas na wyjazd w Beskidy. Weekend w górach, które w tym czasie przybierają ciepłe i delikatne barwy, będzie doskonałą okazją do szybkiej regeneracji i skierowania swoich myśli na tory związane z wypoczynkiem i dobrą zabawą. Atrakcji w Wiśle nie brakuje – zapraszamy do ich odkrywania!

Poprzedni artykuł
Bądź aktywny – górski trekking z przewodnikiem
Następny artykuł
Wisła czy Szczyrk? Dowiedz się, gdzie warto spędzić urlop

Najnowsze artykuły

Niespodzianka w pokoju hotelowym

Niespodzianka w pokoju hotelowym

Każda podróż zasługuje na wyjątkowy początek, a hotele mają za zadanie uczynić ten moment niezapomnianym. W Aries Hotel & Spa Wisła przywiązujemy ogromną wagę do kreowania niezapomnianych przeżyć d...

Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle

Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle

Nie od dziś wiadomo, że Beskidy stanowią serce regionu o bogatej kulturze i tradycjach. Co roku, miasto Wisła staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia - Tygodnia Kultury Beskidzkiej, w którym wsp...

Zapora Wisła Czarne - historia powstania

Zapora Wisła Czarne - historia powstania

Zaporę wodną w Wiśle Czarnem budowano w latach 1967-1973, w miejscu nieco poniżej połączenia potoków Czarnej i Białej Wisełki, które wskutek spiętrzenia wód zostało zalane. Z powodu budowy musiano ...

No items found.